Pielęgnacja brody

24 produkty
Sortowanie

Pielęgnacja brody - znany ślad w historii

W męskim świecie broda była obecna od najdawniejszych czasów. Wiadomo już, że nawet cywilizacje mezopotamskie w starożytnych czasach przywiązywały uwagę do swego zarostu lub brody. W tych dawnych czasach większość mężczyzn zdawała sobie sprawę z tego jak ważną rzeczą dla wyglądu jest pielęgnacja brody. Perfumowano ją, barwiono i smarowano oliwą. Za pomocą spinek i specjalnych szczypiec tworzono skomplikowane wzory i loki. Jak widać nie było wtedy kosmetyków do brody, ale każdy mężczyzna musiał dać sobie radę. Poza tym w wielu kulturach broda symbolizowała męską siłę, odwagę, rangę społeczną, godność, powagę, honor oraz mądrość. Wśród większych pasjonatów brody możemy śmiało wymienić Wikingów. Wikingowie byli bardzo ciekawą cywilizacją. Nie tylko byli wojownikami, ale ludem rolników, kupców i rzemieślników. Kiedy już planowali wyprawę aby podbijać nowe terytoria to robili to nie tylko po to aby grabić łupy, ale także po to aby osiedlać się w spokojniejszych miejscach, robić rekonesans dla kontaktów handlowych czy wreszcie zaspokajać ciekawość związaną z życiem innych cywilizacji. Jedną z cech charakterystycznych Wikingów była broda. Większość Wikingów zapuszczało brodę. Kosmetyki do pielęgnacji brody nie miały miejsca w tamtym okresie czasu, a mimo to każdy Wiking potrafił należycie o nią zadbać.

W ogóle Wikingowie wówczas na tle innych cywilizacji europejskich uważani byli za ludność dobrze dbającą o własną higienę. Potwierdzają to liczne znaleziska przedmiotów takich jak grzebienie, pensety czy brzytwy. Wzmianka o podobnej charakterystyce jest w XIII w. źródłach pisanych Johna z Wallingford. W tamtejszych zapiskach Wikingowie opisani są jako zadbani łamacze serc niewieścich. Dodatkowo można zauważyć, że część współczesnych badaczy języka wywodzi w językach staroskandynawskich słowo “sobota” od określenia “dzień prania”. Oznaczałoby to, że w wikińskiej społeczności wielkie pranie robiło się co najmniej raz w tygodniu. Wobec tego co zostało napisane możemy powiedzieć, że prawdziwy wiking to silny mężczyzna, dbający o swoją rodzinę, dbający o własny wygląd i wielki wojownik potrafiący walczyć.

Pielęgnacja brody w dzisiejszych czasach

Obserwując czasy współczesne możemy zauważyć, że społeczeństwo staje się coraz bardziej wikingowe. Są różni mężczyźni - jedni dbają lepiej o swoje rodziny, inni gorzej. Jeszcze inni potrafią walczyć, a inna część nie posiada w ogóle tej umiejętności bądź wykonuje ją nieco gorzej. Istnieje jednak pewna cecha wspólna łącząca współczesnych mężczyzn z Wikingami. Można odnieść wrażenie, że z dnia na dzień rośnie ilość mężczyzn którzy zapuszczają brodę. Tylko należy też pamiętać o tym, że brodę nie wystarczy tylko mieć, ale trzeba o nią jeszcze należycie zadbać. Każdy mężczyzna może mieć swój uniwersalny sposób na pielęgnację brody. Pięlegnacja brody męskiej wymaga wielu czynności. Strzyżenie, mycie czy szczotkowanie to niektóre z czynności które są dobre dla prawidłowej pielęgnacji brody. Współcześni brodacze mają o wiele więcej możliwości niż tylko wyżej wymienione czynności. W dzisiejszym świecie można znaleźć sklep z kosmetykami do brody. Człowiek może zadać sobie pytanie gdzie kupić kosmetyki do brody. Odpowiedź jest prosta - właśnie w tego rodzaju wyżej wspomnianych, specjalnych sklepach. Często tego rodzaju sklepy są to sklepy internetowe. W takich sklepach możemy spotkać coś takiego jak zestaw do brody. To nic innego jak kosmetyki do brody w zestawie. W takim zestawie mogą być mydła do brody, szampony do brody, oleje do brody czy też balsamy do brody. Pomimo, że dbanie o brodę wymaga systematyczności oraz dokładności w dzisiejszych czasach widzimy, że można sobie nawet kupić pielęgnację brody w zestawie. Jeśli chodzi o mydła do brody bardzo często zdarza się, że są to mydła ręcznie robione wykonane ze specjalnie wyszukanych naturalnych składników o dobrze dobranym składzie olejowym. Dzięki temu takie mydła mają właściwości oczyszczające, a jednocześnie nie wysuszają skóry i włosów. Dodatkowo zawierają wyciągi z roślin które korzystnie wpływają na stan włosów, działają wzmacniająco i dodają blasku. Z kolei niektórzy właściciele bród bardziej cenią sobie balsamy do brody.

Po co stosować balsamy do brody

Wspomniane balsamy do brody powstały przede wszystkim po to aby zapewnić brodzie odpowiednie nawilżenie.Właśnie dlatego w składach balsamów nawilżających znajdziemy takie specyfiki jak masło shea czy masło kakaowe. Sama konsynstecja jest tłusta co pozwola również na okiełznanie naszej brody. Inną alternatywą dla pielęgnacji brody mogą być oleje do brody. Mają bardzo podobne działanie do balsamów. Zapewniają nawilżenie skóry i samej brody. Dodatkowo ją wzmacnia, odżywia i nadaje ładny zapach. Wśród składników olejków do brody możemy znaleźć oleje roślinne takie jak: olejek jojoba, olejek arganowy czy olejek z pestek winogron. Jedną z najważniejszych wartości olejku do brody jest fakt, że regularne stosowanie nie tylko zmiękcza brodę dzięki czemu jest ona miła w dotyku i łatwiejsza w układaniu, ale również redukuje kwestie związane z wysychaniem i swędzeniem brody. Należy też poświęcić kilka słów szamponom do brody. One również mają korzystny wpływ na to aby nasza broda wyglądała bardzo korzystnie. Używając szamponu do brody unikamy łamliwości włosów. Zwykłe szampony do włosów zaprojektowane są z myślą o znacznie cieńszych włosach głowy. Wobec tego zwykły szampon może zwyczajnie nie radzić sobie z prawie dwa razy grubszymi włosami brody. Skutkować to może utratą objętości oraz sklejaniem się naszej brody. Wobec takiego stanu rzeczy używanie szamponu do brody może być jak najbardziej wskazane. Oprócz stosowania kosmetyków do brody trzeba też pamiętać o regularnym czesaniu, strzyżeniu bądź podcinaniu naszej brody. Do tych czynności mogą nam służyć grzebień, nożyczki, maszynka do golenia z trymerem bądź szczotka do brody. Broda była kiedyś, broda jest teraz i broda będzie też w przyszłości. Brodaczy z dnia na dzień jest coraz więcej. Do nas pozostaje tylko wybór jak nasza broda będzie wyglądać.