Blog

Kilka rzeczy, których można nie wiedzieć o koszulach

2019-02-22 11:58:50

Swoje początki koszula prawdopodobnie miała w Starożytności. Pierwowzorem koszuli była tunika koczowniczych plemion z Azji Środkowej, przejęta przez Sumerów i Babilończyków, a później Sumitów i Egipcjan, którzy wcześniej nie znali odzieży szytej tylko drapowatą. Słowo koszula w ogóle pochodzi od słowa camisia pochodzącego z języków romańskich. Ciekawy krój w kształcie litery T miała galijska camisia czyli wełniana lub lniana koszula z długimi bądź krótkimi rękawami spinana pod szyją. Jak możemy zauważyć koszula lniana męska jest nie tylko od dziś, ale była już dostępna dawno temu w przeszłości. W średniowieczu koszule były podobne do kroju camisii. Szyto je najczęściej z płótna tkanego w domu. Przypominały również literę T. Początkowo kobiece i męskie koszule były jednakowe. Około XII wieku zaczęły się pojawiać różnice.

Czytaj całość...

Rodzaje Brody

2019-01-23 20:05:00

Niektórzy nie mają warunków do zapuszczenia brody. Wynikać to może z różnych powodów jak na przykład uwarunkowania genetyczne bądź rzadko rosnący zarost. Jednak jeśli jest inaczej i zdecydujemy się na zapuszczenie brody to możemy być pewni, że będziemy wyglądać nieco inaczej niż do tej pory. Nie ulega nawet wątpliwości, że broda zmienia wygląd mężczyzny. Dla wielu mężczyzn zapuszczenie brody i późniejsze jej zgolenie jest niewyobrażalne.

Czytaj całość...

Stylizacja modnego mężczyzny na Walentynki

2019-01-05 17:00:00

Niektórzy uważają, że jest to święto komercyjne i konsumpcjonistyczne. W polskim społeczeństwie uważane za przejaw amerykanizacji, obcy polskiej kulturze i wypierające rodzime tradycje. Inni natomiast twierdzą, że to fajne święto, ponieważ polega między innymi na okazywaniu sobie uczuć bardziej niż w inne dni. Mowa oczywiście o tak zwanych Walentynkach. Walentynki swoje korzenie mają jeszcze w czasach Starożytnego Rzymu. W starożytnym Rzymie 14 lutego był wigilią Luperkaliów – świąt ku czci fauna bożka płodności, opiekuna trzód i zbiorów. Tego dnia urządzano również huczne zabawy, którym towarzyszyły liczne obrzędy.

Czytaj całość...

Kaszkiet męski coraz częściej zakładany przez mężczyzn

2018-12-15 16:40:00

Czasami możemy się zastanawiać jaką czapkę męską założyć do naszego stroju. Należy pamiętać, że najbardziej uniwersalnym, męskim nakryciem głowy jest kaszkiet męski. Doskonale sprawdza się zarówno w stylizacjach codziennych, jak i eleganckich. Czapka z daszkiem kaszkiet coraz częściej wybierany jest przez mężczyzn w Polsce. Doceniają go panowie wybierający praktyczne oraz sprawdzone rozwiązania.

Czytaj całość...

Kilka słów o edukacji finasowej

2018-11-28 15:15:00

Edukacja finansowa – trzeba przyznać, że jest to dość ciekawe pojęcie. Czy każdy z nas ma świadomość tego pojęcia? Czy uczono nas od czasu kiedy potrafiliśmy rozmawiać czyli od dzieciństwa co jest ważne, a co może być ważniejsze? Każdy z rodziców chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Czy potrafimy jednak odmówić naszemu dziecku kupienia kolejnej zabawki argumentując naszą odmowę dziecku słowami, że kolejna zabawka nie będzie mu potrzebna? W szkołach uczą nas różnych rzeczy. Uczą nas języka polskiego, uczą nas geografii, matematyki. Żadna jednak szkoła nie uczy nas obchodzenia się z finansami.

Czytaj całość...

O czytaniu i o szybkim czytaniu

2018-11-13 19:07:08

Na początku zazwyczaj słychać płacz, co może oznaczać, że przyszliśmy na ten świat. Później stajemy się coraz starsi, aż w końcu idziemy do szkoły. W szkole zaczynamy uczyć się różnych rzeczy, między innymi czytania. Nauka czytania jest dla nas ciekawym doświadczeniem dzięki któremu za pomocą liter możemy dowiadywać się różnych ciekawych rzeczy z książek bądź innego rodzaju materiałów. Najpierw aby zacząć czytać musimy nauczyć się liter alfabetu. Później uczymy się sy-la-bi-zo-wać wy-ra-zy. Kolejną rzeczą do opanowania jest płynne czytanie. Zwracanie uwagi na znaki interpunkcyjne też powinno mieć dla nas znaczenie.

Czytaj całość...

Jak wiązać krawat?

2018-10-18 22:06:00

Każdy z nas kiedyś nosił lub będzie nosił krawat. Krawat jest wizytówką każdego mężczyzny. Tak zwany męski zwis ma swoją historię Rzymie. Wówczas ta część męskiej garderoby miała formę chusty wiązanej na szyi tuż pod brodą. Podobne chusty później nosiła grupa chorwackich najemników walcząca u boku Ludwika XIII podczas wojny trzydziestoletniej we Francji. Tyle o historii krawata tytułem wstępu. Ciekawe ile osób zastanawiało się nad jedną z istotniejszych rzeczy jeśli chodzi o tę część męskiej garderoby. Chodzi mnie tutaj o wiązanie krawata. Ilu z nas potrafi to robić? Dla tak wielu ta umiejętność jest trudna, inni nie potrafią tego w ogóle, a żeby było zabawniej każdy z nas powinien to umieć.

Czytaj całość...

Modne krawaty przez ostatnie 5 lat

2018-10-10 12:15:00

Krawat - jak już nam wiadomo jest bardzo ważną częścią eleganckiego ubioru mężczyzny. Skoro sytuacja przedstawia się aż tak poważnie to przedstawiciele płci męskiej gdy już są w sytuacji kiedy muszą ubrać się bardziej elegancko to są wręcz zobowiązani, a przynajmniej powinni wiedzieć jak się ubrać i jakie w danym momencie krawaty są modne. Moda w każdym momencie w czasoprzestrzeni ma swoje zasady i warto je znać. Żyjemy, pracujemy, weselimy się, smucimy, ale w każdym aspekcie naszego życia ciąglę się coś zmienia. Pantha rei – jak powiedział Heraklit z Efezu - pewien znany człowiek w Starożytnej Grecji.

Czytaj całość...